Katedra jazykov

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data

To, čo bolo dobré včera, dnes už nestačí a zajtra bude málo to, čo dnes napĺňa naše nároky.

Jan Amos Komenský

NOVÉ SEMESTRÁLNE JAZYKOVÉ KURZY

Oddýchnutí, opálení a pripravení na nový akademický rok? Máme pre Vás ponuku, ktorá Vám pomôže v osobnom a profesionálnom raste. Naučte sa aktívne komunikovať v škole, práci alebo na dovolenke s našimi kurzami vedenými kvalifikovanými odbornými asistentmi. Kurzy začínajú už v októbri!

Ponúkané kurzy:

Angličtina pre začiatočníkov 1 (úplní začiatočníci). Kurz je vhodný pre tých, ktorí sa ešte angličtinu neučili a nemajú z tohto jazyka žiadne základy. 

Angličtina pre začiatočníkov 2 (falošní začiatočníci). Kurz je zameraný na tých, ktorí si chcú oprášiť niekdajšiu znalosť angličtiny, ako aj na tých, ktorí majú určité základy tohto jazyka (t.j. vedia abecedu, základné číslovky, sloveso byť, dni v týždni a prítomný čas). 

Angličtina pre mierne pokročilých 1 (nový kurz). Kurz je zameraný na rovnomerný rozvoj všetkých štyroch jazykových zručností (počúvanie, rozprávanie, písanie a čítanie). 

Angličtina pre mierne pokročilých 2. Ide o pokračujúci kurz pre frekventantov, ktorí absolvovali kurz pre mierne pokročilých č.1  minulý semester. 

Angličtina – konverzácia. Kurz je vhodný od minimálnej úrovne B1, zameraný je na zlepšenie komunikačných zručností a porozumenia. 

Angličtina pre doktorandov. Kurz je zameraný na konkrétne témy, ktoré sa preberajú na doktorandskej skúške na TUKE, ako aj na porozumenie odbornému textu (čítanie a preklad), čo je taktiež súčasťou skúšky. Preto je tento kurz vhodný pre doktorandov, ktorých v najbližších mesiacoch čaká skúška a necítia sa istí svojimi jazykovými zručnosťami.

Nemčina – falošní začiatočníci. Kurz je zameraný na tých, ktorí si chcú oprášiť niekdajšiu znalosť nemčiny, ako aj na tých, ktorí majú určité základy tohto jazyka (t.j. vedia abecedu, sloveso byť, dni v týždni, základné číslovky a prítomný čas). 

Slovenský jazyk pre zahraničných študentov TUKE – ak máte problém komunikovať v škole s vyučujúcimi, na študijnom oddelení, v obchode,  pri cestovaní, prihláste sa na tento kurz.  

Zároveň vám ponúkame tieto dve novinky:

Kurz anglickej gramatiky. Ak cítite potrebu zdokonaliť sa v anglickej gramatike a vylepšiť si svoje zručnosti v písaní testov z angličtiny (najmä úroveň B1 a B2), tento kurz je určený práve pre Vás. V tomto kurze si vysvetlíme a precvičíme  jednoduchým a prehľadným spôsobom tie gramatické formy, ktoré Vám robia najväčšie problémy. Ukážeme si rôzne druhy úloh, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v písomných testoch (reading, vocabulary, grammar in use). Ukážeme si niekoľko možností, ako sa zdokonaľovať v anglickej gramatike (rozličné voľne dostupné on-line cvičenia na internete).  

Ruština pre falošných začiatočníkov – Ťažko sa Vám komunikuje s Vašimi ukrajinskými študentmi? Chodíte na nákupy na Ukrajinu? Chcete si po dlhej dobe oprášiť svoju ruštinu? Práve pre Vás je určený tento kurz. 

Prihlasovanie je OTVORENÉ.
Prosím, prihláste sa vyplnením konkrétneho online prihlasovacieho formulára, a to najneskôr do stredy 3. októbra 2019. POZOR! Počet miest  v kurzoch bude obmedzený.Deň a čas výučby sa dohodne až PO UZAVRETÍ PRIHLASOVANIA, s podrobnosťami Vás budeme kontaktovať mailom alebo telefonicky.

Cena kurzu: fantastických 80 €. V prípade, že za zamestnanca TUKE uhradí poplatok zamestnávateľ, a to formou internej faktúry, bude cena nižšia o DPH. V takomto prípade, prosím, kontaktujte pani Spišákovú – kontakt sa nachádza nižšie. V cene sú služby skúseného lektora ušité Vám na mieru, ako aj učebné materiály. Po skončení kurzu dostanete aj osvedčenie o jeho absolvovaní pri účasti na minimálne 50% stretnutí.

Kurz bude trvať 10 týždňov a obsahuje 20 vyučovacích hodín s frekvenciou výučby 1x90 min/týždeň v popoludňajších hodinách od 15:00.

Plánovaný začiatok kurzov: tretí týždeň semestra, t.j. od 7. októbra 2019.

V prípade záujmu o iný kurz presne podľa Vašich požiadaviek, je možné otvoriť aj iné druhy kurzov, a to pri minimálnom počte 6 účastníkov.

Viac informácií, ako aj fotografie z ukončených kurzov, nájdete na našej facebookovej stránke.

Neváhajte a prihláste sa, radi Vás medzi sebou privítame :)
Tím Jazykovej školy pri Katedre jazykov TUKE

Kontakty:
Administrátorky:
Lucia Michaleková (lucia.michalekova@tuke.sk), tel. 055 602 43 03, kancelária č. 132.
Soňa Polakovičová (sona.polakovicova@tuke.sk), tel. 055 602 42 15, kancelária č. 123 .
Platby: Oľga Spišáková (olga.spisakova@tuke.sk), tel. 055 602 41 85, kancelária č. 127.